Op 14 september vindt de jaarlijkse Monumentendag plaats, een dag waarop de kapel O.L.V. ter Nood uiteraard is geopend. De kapel, gebouwd in 1964, is sinds 2014 een rijksmonument en is ontworpen door architect Jos Schijvens (1908-1966). Diens dochter Christiane schreef voor Tilburgers.nl al eerder een artikel over de kapel en de totstandkoming ervan. In de kapel is een glas-in-beton raam geïntegreerd van Daan Wildschut. Bij de selectie tot monument merkte schrijver en journalist Jace van de Ven al op:
“Ik wil je best zeggen wat ik bijna vijftig jaar na de bouw van de Kapel OLV ter Nood vind. Ik vind die kapel qua exterieur, maar vooral qua interieur, een juweeltje. Hopelijk staat ie op een gemeentelijke of Rijksmonumentenlijst.”
De kapel is op zondag 14 september geopend van 11.00 tot 17.00 uur.
Bekijk voor het volledige programma het boekje Open Monumentendag 2025 Tilburg – Berkel-Enschot – Udenhout – Biezenmortel
